Jak wyczyścić mocno zabrudzone felgi ?

Pył hamulcowy jest zmorą wszystkich kierowców, którzy chcą mieć czyste i lśniące felgi. I niestety nie zapowiada się, żeby miało być inaczej- w końcu jakoś trzeba zatrzymać auto. Hamulce zostają więc na swoim miejscu, a Tobie zostaje tylko jedno: znaleźć rozwiązanie, które pozwoli Ci skutecznie usunąć pył hamulcowy z felg. Na szczęście nie jest to aż takie trudne, o ile masz Eagle One Etching MAG Wheel Cleaner w swoim garażu! Dowiedz się, jak krok po kroku wyczyścić felgi bez wizyty w salonie.Czym jest pył hamulcowy?

 

Spokojnie, naprawdę nie wszyscy to wiedzą! Aby jednak skutecznie rozprawić się z wrogiem, warto najpierw bliżej go poznać…


Pył hamulcowy jest wynikiem naciskania klocków hamulcowych na tarcze podczas zatrzymywania auta. Gdy klocki zużywają się pod wpływem ciepła i nacisku, małe metalowe opiłki i inne drobne elementy odrywają się i osiadają na felgach, rujnując ich atrakcyjny wygląd. Mało tego, jeśli pozostaną na powierzchni zbyt długo przyczyniają się do powstania  rdzy i korozji, co powoduje trwałe uszkodzenie kół. Skutkiem mogą być nawet wgniecenia na powierzchni podatnych na czynniki zewnętrzne alufelg. Zaniedbana felga może wymagać nawet zeszlifowania warstwy lakieru oraz jego ponownego nałożenia. Warto więc wyeliminować problem zanim zdąży doprowadzić do nieodwracalnych skutków!


Właściwa pielęgnacja zapobiega osadzaniu się uciążliwej warstwy pyłu hamulcowego. Ważne, by robić to regularnie i przy użyciu odpowiedniego środka. O ile zwykły brud drogowy, który osadza się na kołach to naprawdę niewielki problem, to czarnego pyłu hamulcowego nawet nie naruszymy przeciętnym środkiem do czyszczenia.


Spokojnie, mamy dla Ciebie instrukcję krok po kroku, czego i jak użyć, aby felgi odzyskały blask.

Jak wyczyścić felgi krok po kroku

1. Wiemy, że chcesz jak najszybciej uporać się z uporczywym brudem i cieszyć się felgami lśniącymi niczym lustro. Ale powoli… Po pierwsze wyłącz samochód, odczekaj chwilę i upewnij się, że felgi są zupełnie zimne. Temperatura kół rośnie bardzo szybko, zarówno podczas jazdy, jak i w trakcie postoju w słońcu. Na rozgrzanych kołach preparaty czyszczące szybko odparowują i zabieg nie przyniesie zamierzonych efektów. Nie wspominając o tym, że możesz zrobić sobie krzywdę! Jak to mówią ‘play it cool’.

 

  1. Wąż ogrodowy przydaje się nie tylko do podlewania kwiatków. Odkręć zawór i do dzieła! Dokładnie spłucz koła, aby usunąć z nich największe zabrudzenia i odłamki. To właśnie one mogą spowodować trwałe uszkodzenia felg. Rozprawisz się z nimi raz dwa. Jednak najważniejszy etap czyszczenia dopiero przed tobą.
  1. Teraz część kluczowa, a zarazem prosta oraz przynosząca natychmiastowe rezultaty. Czyli tak jak lubimy najbardziej: mało wysiłku, oszałamiający efekt. Potrzebujesz do tego twardej broni. Pora zdjąć z półki garażowej Eagle One Etching MAG Wheel. To wyjątkowo silny środek do czyszczenia felg z formułą na bazie kwasu, która usuwa nawet najbardziej uporczywy pył hamulcowy, brud,  a nawet rdzę. Środek do czyszczenia kół MAG oddziela cieniutką powłokę z powierzchni koła, usuwając przy tym pył hamulcowy i wszelkie zabrudzenia. Specjalny składnik zaawansowanej formuły w formie gęstej piany szczelnie przylega do powierzchni koła, skutecznie zwalczając brud, bez uszkadzania aluminium. Środek nie ma sobie równych. Działa natychmiastowo i jest w pełni bezpieczny zarówno dla stopu stali, jak i aluminium.
  2. Ostatni krok to już bułka z masłem! Wystarczy powtórzyć punkt drugi. Chwyć za wąż ogrodowy i dokładnie spłucz czyszczącą pianę z powierzchni felg. Wypoleruj felgi i gotowe.

Teraz możesz się w nich przejrzeć!

 

Eagle One Etching MAG Wheel to doskonały produkt do pielęgnacji samochodów dla miłośników motoryzacji. Wypróbuj także Eagle One All Wheel & Tire Cleaner, który przywróci blask i głęboką czerń opon.

 czyszczenie felg aluminiowych,jak odnowic felgi aluminiowe domowym sposobem, jak wyczyścić felgi aluminiowe z rdzy, jak wyczyścić felgi aluminiowe z płynu hamulcowego, jak wyczyścić felgi stalowe z rdzy, czyszczenie felg aluminiowych z rdzy