Regularne i dokładne czyszczenie okien w samochodzie jest bardzo ważne nie tylko ze względów estetycznych. Czyste szyby przede wszystkim poprawiają widoczność podczas jazdy. Wielu kierowców zniechęcają jednak uciążliwie zacieki, które pozostają po każdym myciu.

Owszem smugi i zacieki to wróg każdej gospodyni domowej, ale i również każdego kierowcy- wszyscy marzą o lśniących oknach. Na rynku są setki środków do mycia szyb samochodowych. Grunt to wybrać ten właściwy. Wydajny i skuteczny kosmetyk pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy Dowiedz się, czym myć okna w aucie, żeby nie parowały i nie było smug.

 

Dbanie o okna w aucie wbrew pozorom nie jest takie proste. Większość preparatów, jakie możemy kupić ma bardzo wątpliwą skuteczność. Nie radzą sobie z usuwaniem tłustej powłoki na szybach, zostawiają smugi, a dodatkowo jeszcze ten duszący zapach… Niedokładnie umyte okna w domu to jeszcze nie tak wielki problem, ale te w aucie mogą nieść poważne zagrożenie. Źle dobrany kosmetyk pozostawia smugi, a te z kolei ograniczają widoczność na drodze. To samo tyczy się nalotu i zacieków utrudniających jazdę – zwłaszcza pod słońce.

 

Zatem czym myć szyby w aucie, aby skutecznie pozbyć się smug po wycieraczkach, tłustych osadów i innych zabrudzeń? I dodatkowo co zrobić, aby szyby przestały parować?

 

  • Po pierwsze zapomnij o szmatkach ze starych podkoszulek czy papierowych ręcznikach. Idea zużywania ton papieru jest wyjątkowo nieekologiczna. Wykorzystanie bawełnianych ubrań już bardziej, ale ma jedną podstawową wadę- kosmetyk będzie mazał się na powierzchni, a czyszczenie trwało godzinami. Najlepiej sprawdzi się ściereczka z mikrofibry. Miękka, dobrze zbiera brud, możesz wyprać ją po każdym użyciu  wykorzystać po raz kolejny. Warto zainwestować również w irchę.

 

  • Po drugie preparatom antyroszeniowym przeciw parowaniu szyb mówimy nie. Po kilku gorących dniach na szkle pojawiają się zazwyczaj wyschnięte smugi. Trzeba je wytrzeć i od nowa zaaplikować płyn. Szkoda na nie zatem czasu, zdrowia i pieniędzy. Lepiej od razu postawić na środek do czyszczenia szyb, który dodatkowo będzie zapobiegał ich parowaniu. Mniej chemii, większa świadomość ekologiczna, aż wreszcie: duża oszczędność pieniędzy. A efekt ten sam.

 

  • Po trzecie środek, który jest skuteczny, a jednocześnie bezpieczny i wydajny. Dzięki temu troszczysz się jednocześnie o auto, swoje bezpieczeństwo, a także portfel i dobro naszej planety. Zakładamy, że wszystkie 4 punkty są dla ciebie ważne.  I tutaj pada pytanie: jaki?

 

Środek do czyszczenia szyb samochodowych 20/20 od Eagle One to opiera się na specjalnej formule, która eliminuje powstawanie smug. Z łatwością usuwa trudne zabrudzenia, zamglenie i tłustą powłokę. Co najważniejsze- produkt jest bardzo wydajny i dzięki nieinwazyjnym składnikom (brak amoniaku) jest bezpieczny także dla przyciemnianych szyb oraz lusterek. Posłuży Ci zatem nie za 1, a nawet za 3 kosmetyki: płyn antyroszeniowy, środek do czyszczenia szyb samochodowych oraz spray do lusterek. Nie ma też mowy o duszącym zapachu- nowa miętowa nuta zapachowa specjalnie na wiosnę. Środek został przebadany dermatologicznie i może być stosowany również do szyb wewnątrz samochodu. Teraz możesz poczuć miętę nawet w swoim aucie!

 

  • Po czwarte zapobiegaj, czyli dbaj o wycieraczki. Pióra trzeba więc co jakiś czas umyć. Możesz użyć tego samego środka, co do mycia okien. Pamiętaj, że smugi na szybie po wycieraczkach są trudne do usunięcia, więc naprawdę warto pamiętać o regularnym czyszczeniu. Ciepłą i bezdeszczową porą wystarczy robić to raz na kilka tygodni, jednak gdy zimno i pada- nawet codziennie! Przy okazji podczas mycia sprawdzaj również stan gumy. Gdy zauważysz, że staje się twarda i szorstka, warto wymienić ją na nową. Używanie zużytych wycieraczek to najczęstszy powód powstawania zarysowań na szybach auta. Zapobiegaj problemom nim będzie za późno.

 

Teraz już możesz cieszyć się czystymi szybami! Nawet w pełnym słońcu.

 

jak odtłuścić szybę w samochodzie, czym umyć tłustą szybę w samochodzie, czym myć szyby w samochodzie zeby nie parowaly, tłuste szyby w samochodzie od środka, mycie szyb samochodowych octem, czym odtłuścić szyby w oknach, smugi na szybie po wycieraczkach