Jak wypolerować metalowe elementy samochodu?

Utrzymanie wyglądu samochodu w idealnym stanie nie wymaga już zaawansowanego sprzętu czy profesjonalnego detailingu. Większość zabiegów można wykonać samemu. Polerowanie to często zapomniany krok gdzieś pomiędzy myciem a woskowaniem. A szkoda, bo przy prawidłowym wykonaniu może zapewnić oszałamiający efekt końcowy. To tak jak dobra baza pod makijaż- niby jej nie widać, a zapewnia maksymalną gładkość i wydobywa moc wszystkich innych nałożonych kosmetyków.

Polerowanie samochodu przede wszystkim pomaga wydłużyć żywotność i utrzymać doskonały wygląd zarówno lakieru, jak i wszystkich metalowych elementów. Dokładne polerowanie auta usuwa również zanieczyszczenia, a także przygotowuje jego powierzchnię do aplikacji kolejnych środków. Krótko mówiąc: same plusy. Nie musisz od razu jechać do salonu! Krótka lekcja i do dzieła! Dowiedz się, jak ręcznie wypolerować metalowe elementy auta, by osiągnąć efekt lustra.
Jak przygotować auto do polerowania

Na początek warto zabezpieczyć elementy, których nie chcesz pobrudzić. Osłoń klamki taśmą, zaklej krawędzie plastików- to znacznie przyspieszy pracę i zaoszczędzi Ci dodatkowego czyszczenia.
Powierzchnia auta powinna być oczywiście umyta. Pamiętaj, aby zawsze myć samochód w zacienionym miejscu. Promienie słoneczne padające bezpośrednio na lakier mogą wpłynąć na powstawanie nieestetycznych plam podczas wysychania. Zaparkuj auto w cieniu i rozpocznij mycie. Dokładnie spłucz całą jego powierzchnię, co pomoże usunąć największe zabrudzenia i pył drogowy. Zacznij od góry, a na koniec poświęć chwilę uwagi szczelinom kołpaków- to w nich osiada najwięcej brudu.


Czym wypolerować auto: dobór odpowiednich środków

Zaniedbany, matowy lakier wygląda nieestetycznie nie tylko na paznokciach. To samo tyczy się wszystkich metalowych elementów. Regularna pielęgnacja pomoże jednak przywrócić im dawny połysk. Jeśli polerowanie nie ma służyć usunięciu poważnych wad, lecz jedynie odświeżeniu wyglądu pojazdu, to spokojnie poradzisz sobie z tym bez pomocy fachowca. Co najważniejsze- ręczne polerowanie samochodu nawet nie uszkodzi lakieru na paznokciach. Musisz jedynie zaopatrzyć się w odpowiedni kosmetyk, który pozwoli przeprowadzić zabieg szybko i efektywnie. Wata polerująca od Eagle One to ulubiony środek polerujący miłośników samochodów już od ponad 70 lat. Sprawdzona, lekko ścierna wata bawełniana umożliwia łatwą aplikację, a roztwór czyszczący Nevr-Dull® pomaga szybko przywrócić doskonały wygląd dowolnej metalowej powierzchni, usuwając rdzę i uporczywy smar. Proste zastosowanie i gładka powierzchnia metalu w zaledwie kilka minut. Wystarczy tak niewiele, a efekt jest od razu widoczny.

Wata polerująca Eagle One to niezawodny sposób, by powierzchnie aluminiowe i innych metali stały się lustrem. Szybko okaże się, że to w torebce stało się już zbędne…

jak polerować auto ręcznie, czym wypolerować samochód domowym sposobem, jak polerować lakier po malowaniu, polerowanie samochodu krok po kroku, polerowanie lakieru poradnik