Jak wyczyścić opony: błysk w 2 prostych krokach

 

Na pewno nie raz zastanawiałaś się, jak odnowić opony. Nic dziwnego- to na nich opiera się Twoje auto i przez ciągły kontakt z najróżniejszym podłożem, guma szybko traci dawną czerń i połysk. Błoto, piach, smar i gęsty kurz. Niestety, nawet najbardziej zadbane felgi  nie odwrócą uwagi od brudnych, zabłoconych opon. To zupełnie tak, jak zapakować ładny prezent w brzydkie pudełko. Nie martw się, na szczęście mycie opon nie jest tak straszne, jak je malują! W tym artykule podpowiadamy, jak odnowić opony w 2 prostych krokach.

 

Krok pierwszy, czyli jak wyczyścić opony

 

Odnawianie opon zaczniemy oczywiście od dokładnego oczyszczenia ich powierzchni. Niestety woda i płyn do naczyń to za mało, aby skutecznie usunąć uporczywy brud. Te środki pozostawmy w kuchni. Czyszczenie opon domowym sposobem owszem jest możliwie, Ty jednak szukasz rozwiązania, które zapewni Ci efekt jak po wizycie w salonie, prawda? Znamy na to sposób! Od profesjonalnego zabiegu różni go tylko jedno: cena. Wciąż jednak mamy do czynienia z profesjonalizmem na wysokim poziomie.

Na półce w Twoim garażu powinien znaleźć się środek do czyszczenia kół Eagle One All Wheel & Tire Cleaner,  który od ponad dekady utrzymuje się na pozycji lidera w swojej kategorii. Zwyczajnie nic nie czyści lepiej! Środek Eagle One oparty jest na formule 2w1 i skutecznie przywiera do całej powierzchni, usuwając wszystkie zabrudzenia. Łatwo i szybko pozbędziesz się nawet smaru i płynu hamulcowego. Środek ma formę gęstej piany, której skład jest w pełni bezpieczny dla każdej powierzchni. Wyczyścisz nim nie tylko opony, ale i kołpaki, a jednocześnie posłuży jako odtłuszczacz do silnika. 3 produkty w jednym! Prawda, jaka to oszczędność? Butelka 1,8l wystarczy Ci na naprawdę długo.

 

Od teraz nie musisz wyszukiwać magicznych rozwiązań, czym czyścić opony, żeby były czarne. Wystarczy przymocować wygodny rozpylacz wężowy (nowość!) do pojemnika i spryskać całą gumę oraz opcjonalnie kołpaki. Wypełniacze alkaliczne, stanowiące jeden ze składników środka, oddzielają kurz i inne zabrudzenia, a nie jedynie rozmazują ich górną warstwę. Nie wymaga szorowania: po chwili brud sam spłynie i Twoim oczom ukaże się gładka, czarna powierzchnia. Teraz tylko wypadałoby…
O tym przeczytasz poniżej!

 

Krok drugi: jak nabłyszczyć opony

 

Jeśli przeszłaś przez krok pierwszy, oznacza to, że Twoje opony są już idealnie czyste. Teraz przydałoby się jedynie dodać im trochę blasku! W końcu trochę rozświetlacza na koniec nigdy nie zaszkodzi, a samochodowy make-up zyska na efektowności. Zabierzmy się zatem za nabłyszczanie opon i jednoczesne przywrócenie im głębokiej czerni.

Domowy dressing opon umożliwi nam środek z tej samej serii: Eagle One Tire Shine. Do tego za niewielką cenę warto dokupić specjalne (np. te z serii Eagle One), które pomogą równomiernie rozprowadzić produkt i zapobiec jakimkolwiek zabrudzeniom. Gąbki można umyć po zabiegu i wykorzystać ponownie. Przecież wiemy, że warto być eko!
Dobrze, jeśli mamy już ten zestaw, to od uzyskania głębokiej czerni i wysokiego połysku opon dzieli nas zaledwie kilka minut. I dressing opon w salonie wcale nie jest Ci potrzebny!

Należy spryskać całą powierzchnię środkiem Eagle One Tire Shine i następnie, jeśli zaistnieje taka potrzeba, przetrzeć gąbką w celu równomiernego rozprowadzenia produktu. Trwała, wodoodporna formuła środka gwarantuje trwałość zabiegu. Efekt utrzymuje się całe tygodnie!

Zaraz, zaraz, mieliśmy rozmawiać tylko o odnawianiu opon tak? Okazało się jednak, że 2 produkty zakupione do zabiegu, spokojnie posłużą nam za 4:

– środek do czyszczenia opon
– płyn do czyszczenia felg
– odtłuszczacz do silnik
– nabłyszczacz do opon

 

Zaoszczędzisz więc nie tylko pieniądze, ale i trochę miejsca na garażowej półce!

PS Rozpoczął się sezon rowerowy. Jak wyglądają opony Twojego dwuśladu…?

 

jak nabłyszczyć opony domowym sposobem, jak wyczyścić opony domowym sposobem, czyszczenie opon domowym sposobem, czym myć opony zeby byly czarne, mycie opon, nabłyszczanie opon, jak odnowić opony