Powyższa fotografia przedstawia stary samochód, o który ewidentnie nie dbano. Klamka pokryła się rdzą, a karoseria wymaga solidnego odmalowania, lecz zapewne są z nim jeszcze inne, bardziej palące problemy. Po zaniedbanym samochodzie można spodziewać się uszkodzeń farby, lecz łatwo o nie nawet wtedy, gdy właściciel bardzo dba o swój pojazd. Dlatego postanowiliśmy wyszczególnić kilka powodów niszczenia się farby, o które najłatwiej, a także sposoby ich zapobiegania, by farba wytrzymała jak najdłużej.

Żywica z drzew: Żywica może spaść z drzewa na samochód i wyschnąć, pozostawiając plamy na karoserii. Problem w tym, że nie można jej po prostu zetrzeć, gdyż tylko ją to rozmaże. Zamiast tego, skorzystaj ze środka do usuwania owadów na bazie rozpuszczalnika, by w odpowiedni sposób pozbyć się mazi. Warstwa wosku znacznie redukuje przyleganie żywicy.

Rozlana benzyna: Tu łatwo o rozwiązanie. Po prostu nie przelewaj benzyny przy tankowaniu. Po rozlaniu na karoserię może zostawić niemałą plamę.

Owady: Mamy wiosnę, więc wszędzie pojawią się owady. Dla przedniej szyby i farby twojego samochodu nie jest do dobra nowina. Zmywanie ich wodą nie wystarcza, gdyż owady mają w sobie dużo kwasu. Usuwaj je z samochodu za pomocą środka do usuwania owadów Eagle One Beetle Juice [wkrótce w ofercie], jest to najłatwiejszy sposób na pozbycie się pozostałości kwasu po robakach. Następnie spryskaj łatwym w użyciu woskiem, a kolejne owady nie będą już przylegać.

Ptasie odchody: Niestety, poza parkowaniem samochodu w garażu, niewiele można zrobić, by zapobiegać lądowaniu ptasich odchodów na karoserii. Gdy tylko dostrzeżesz odchody na samochodzie, natychmiast zetrzyj je za pomocą środka do pielęgnacji (detailingu), gdyż i one zawierają dużo kwasu.

Brud z ulicy: Łatwo zaradzić temu problemowi. O ile masz taką możliwość nie parkuj samochodu przy ulicy, gdzie może zostać łatwo ochlapany przez brudną wodę z kałuż. Osady z takiej wody mogą stanowić nie lada problem, niszcząc lakier poprzez drobne zanieczyszczenia. Wosk Eagle One usunie takie skazy, zapewniając przy tym warstwę ochronną.

Więcej informacji o tym, jak chronić swój samochód przy pomocy najlepszych dostępnych tam produktów znajdziesz na naszej stronie. Zapraszamy 😉